راهنمایی جهت نصب اس ام اس کنترل دو خروجی مدل TR24PRO


در این قسمت راهنمای نصب سخت افزاری اس ام اس کنترل دو خروجی مدل TR24PRO توضیح داده می شود.

توجه : بخش نرم افزاری دستگاه شامل راه اندازی و طریقه استفاده از کدها را می توانید به آسانی طبق راهنمای همراه دستگاه مطالعه و استفاده نمایید.

دستگاه TR24PRO دارای 2 خروجی و 2 ورودی می باشد.

مفهوم ورودی و خروجی را توضیح می دهیم:

ورودی در دستگاه اس ام اس کنترل چه کاربردی دارد؟
ورودی ها در دستگاه‌های اس ام اس کنترل کاربرد گزارشی دارند بطور مثال می توان به ورودی ها انواع سنسورهای دیجیتال مانند چشم الکترونیک و... را متصل نمود. که در دستگاه TR24PRO دو خروجی داریم.
به محض مشاهده حرکت توسط چشم الکترونیک ورودی اس ام اس کنترل تحریک شده و برای مالک دستگاه پیامک هشدار ارسال می نماید و یا می تواند به صورت خودکار با مالک دستگاه تماس بگیرد.

خروجی در دستگاه‌های اس ام اس کنترل چه کاربردی دارد؟
خروجی ها وظیفه قطع و وصل لوازم متصل به خروجی را به عهده دارند. که در این دستگاه 2 خروجی داریم.
با ارسال پیامک خروجی ها وصل یا قطع می شوند.
بطور مثال اگر به خروجی لامپ یا پمپ یا هر وسیله برقی دیگری متصل شود با ارسال پیامک (طبق راهنمای همراه دستگاه) آن وسیله روشن یا خاموش می شود و گزارش آن روی موبایل مالک دستگاه پیامک می شود.

برای نمونه اگر بخواهیم به خروجی دستگاه TR24PRO یک لامپ 220 ولتی متصل نماییم به شکل زیر آنرا به یکی از خروجی ها متصل می نماییم:

http://www.bizna.ir/upload/gsta/1635623764.jpg

فاز ورودی به COM2 متصل می شود و از NO2 ب مصرف کننده 220 ولتی (لامپ یا هر وسیله دیگری) متصل می شود.ترمینال NC2 هم استفاده نمی شود.سیم نول هم مستقیما به مصرف کننده متصل می شود و به هیچ عنوان بصورت همزمان فاز و نول وارد خروجی یا ورودی دستگاه اس ام اس کنترل نمی شود.

 

برای نمونه اگر بخواهیم به ورودی دستگاه TR24PRO یک چشم الکترونیک متصل نماییم به شکل زیر آنرا به یکی از ورودی ها متصل می نماییم:

http://www.bizna.ir/upload/1607941135.jpg

داخل چشم الکترونیک دو ترمینال تغذیه شامل مثبت و منفی 12 ولت تغذیه و دو کنتاکت COM و NC یا ALARM وجود دارد که طبق شکل بالا مثبت و منفی تغذیه از باطری یا همان تغذیه آداپتور دستگاه اس ام اس کنترل گرفته می شود.و از همان مثت تغذیه یک سیم به یکی از پایه های ALARM یا COM متصل می شود.از پایه دیگر ALARM یا NC  نیز به ورودی 1+ متصل می گردد.

توجه نمایید که تغذیه چشم از باطری یا آداپتور اگر گرفته می شود منفی آنرا به ترمینال G ورودی نیز متصل نمایید تا اختلاف پتانسیل ایجاد گردد.

 

امیدواریم با کمک راهنمای بالا بتوانید سخت افزار اس ام اس کنترل TR24PRO را راه اندازی نمایید و در صورتیکه موفق نشدید با همکاران پشتیبانی تک الکتریک تماس بگیرید.

امکان نصب دستگاه اس ام اس کنترل توسط کارشناسان تک الکتریک نیز امکانپذیر است.

ورود/ثبت نام
شماره موبایل یا پست الکترونیک خود را وارد کنید
کد یکبار رمز خود را وارد کنید

رمز عبور خود را وارد نمایید
کد یکبار رمز خود را وارد کنید
شماره موبایل یا پست الکترونیک خود را وارد کنید
لطفا کد یکبار رمز ارسال شده به ایمیل یا موبایل خود را وارد کنید
شما قبلا وارد شده اید