برای راه اندازی مودم در صورت خارج شدن از شبکه راهکار ویژه ای در نظر گرفته شده است


احتمالا شما نیز از مودم اینترنت مانند مودم ADSL و مودم های سیمکارتی برای اتصال به شبکه اینترنت استفاده می کنید و با این مشکل هم مواجه شده اید که برخی اوقات بدلیل اختلال شبکه ارتباط مودم قطع می شود و بعد از پیگیری متوجه می شوید که باید مودم را روشن و خاموش کنید تا این مشکل برطرف شود. در واقع با اینکار آی پی تغییر کرده و مجددا ارتباط شما برقرار می شود.

خسارت های قطع اینترنت
اما این مشکل گاهی باعث ضرر و زیان می شود و گاهی استفاده کننده از مودم در محل مورد نظر حضور ندارد و مودم را برای کاری استفاده میکند مانند تامین اینترنت برای دوربین های مدابسته برای انتقال تصویر ، یا تامین اینترنت برای مزارع ماینر یا دستگاههای ماینر مورد استفاده که اگر اینترنت قطع شود باعث خسارت و ضرر و زیان هم می شود.

دستگاه نگهبان مودم چکار می کند؟
اما دستگاه نگهبان مودم کنترل مودم شما را در بالاترین سطح به عهده میگیرد و دائما بصورت لحظه ای و بدون هیچ مشکلی وجود نت را بررسی می نماید  و در صورت قطع اینترنت و چک کردن خودکار مجددا بدون دخالت انسان آنرا وارد شبکه کرده تا سیستم مورد نظر به کار خود ادامه دهد.
این دستگاه علاوه بر برقراری خودکار اینترنت یک خروجی رله هم دارد تا صورت قطع بیش از حد معین لوازم برقی متصل را خاموش نماید تا مصرف برق را نیز کاهش دهد و یا بوسیله پیامک و تماس گزارش قطع اینترنت را روی موبایل شما اطلاع دهد .

نمونه ساخته شده از نگهبان مودم :
در تصویر زیر یک نمونه نگهبان مودم را مشاهده می نمایید که می توانید اطلاعات بیشتر در مورد آنرا مطالعه و در صورت تمایل این دستگاه کاربردی را از تک الکتریک تهیه نمایید.

کنترل مودم و کنترل پیامکی

ورود/ثبت نام
شماره موبایل یا پست الکترونیک خود را وارد کنید
کد یکبار رمز خود را وارد کنید

رمز عبور خود را وارد نمایید
کد یکبار رمز خود را وارد کنید
شماره موبایل یا پست الکترونیک خود را وارد کنید
لطفا کد یکبار رمز ارسال شده به ایمیل یا موبایل خود را وارد کنید
شما قبلا وارد شده اید