آشنایی با ترموستات الکترومکانیکی جهت کنترل دما


ترموستات نوعی کنترل کننده الکتریکی یا کنترل کننده مکانیکی اتوماتیک است برای تنظیم دما که ترموستات را به دستگاه‌های گرم ساز یا سرد ساز متصل می‌کنند تا با قطع و وصل دستگاه، آن فضا را در دمای تنظیم شده ثابت نگه دارد.

روش کار ترموستات الکترومکانیکی :
هنگامی که دما به نقطه تنظیم برسد، ترموستات مدار برقی دستگاه را قطع می‌کند و وقتی دما یک الی چند درجه از نقطه تنظیم پایین‌تر رود، دوباره مدار را وصل می‌کند و دستگاه روشن می‌شود.

حسگر ترموستات الکترومکانیکی:
ترموستات الکترومکانیکی با استفاده از فرمان حسگر حرارتی توسط یکسری رابط مکانیکی به میکروسوئیچ، سبب قطع و وصل مدار الکتریکی می‌شود محصول این نوع تکنولوژی دارای عمری طولانی است.

ترموستات الکترومکانیکیانواع حسگر یا سنسور ترموستات الکترومکانیکی:
ترموستات الکترومکانیکی دارای دو نوع حسگر دما می‌باشد. یک نوع آن بر اساس اصل انبساط مایع عمل می‌کند. این سیستم حرارتی که diastat نامیده می‌شود و با نام ترموستات مویین نیز شناخته شده است، شامل: سنسور یا حسگر، لوله مویین و دیافراگم می‌باشد. هنگامی که دمای سنسور بالا می‌رود مایع از طریق لوله مویین به داخل دیافراگم رفته و ایجاد انبساط کاری (Working distention) می‌نماید. به وسیله این انبساط کاری کلید فنری (Snap action) به کار می‌افتد که می‌تواند مدار را باز کنند یا ببندد؛ و نوع دیگر توسط انبساط فلز؛ که ترموستات بایمتال نامیده می‌شود، مستقیماً با انبساط فلز، کلید فنری عمل می‌کند.

مثالی برای ترموستات ارزان الکترومکانیکی :
دو نوع ترموستات الکترومکانیکی مدل KTO-011  و مدل KTS-011 که به عنوان ترموستات سرمایش و ترموستات گرمایش برای کنترل دمای سیستم های گرمایشی و سرمایشی استفاده می شود و به عنوان ترموستات ارزان با کارایی مناسب وجود دارند که برای خرید ترموستات ارزان قیمت می توانید از این دو مدل ترموستات استفاده نمایید.

ورود/ثبت نام
شماره موبایل یا پست الکترونیک خود را وارد کنید
کد یکبار رمز خود را وارد کنید

رمز عبور خود را وارد نمایید
کد یکبار رمز خود را وارد کنید
شماره موبایل یا پست الکترونیک خود را وارد کنید
لطفا کد یکبار رمز ارسال شده به ایمیل یا موبایل خود را وارد کنید
شما قبلا وارد شده اید