برای کنترل دما می توان از ترموستات دیجیتال استفاده نمود.


یکی از سیستم های کنترل که اهمیت ویژه ای دارد دماسنج است که می توان با ترموستات دیجیتال مقدار دمای محیط یا نقاط مورد نظر را اندازه گیری و کنترل نمود.
اصولا ترموستات دیجیتال در سیستم های سرمایشی و گرمایشی برای ثابت نگه داشتن دما بکار می رود تا محیط مورد نظر برای نگهداری اقلام یا اجسام یا موجودات زنده مطلوب باشد و نتیجه حاصل از آن سبب راندمان بالاتر یا آسایش بیشتر شود.

ترموستات دیجیتال


دماسنج از گذشته تاکنون:
در روزگار قدیم تنها دماسنج های جیوه ای بودند که مقدار دما را در نقاط محتلف به ما نشان می دادند اما امروزه انواع دماسنج و ترموستات دیجیتال و آنالوگ ساخته دست بشر برای کمک بیشتر طراحی و ساخته شده است.
ترموستات‌های مکانیکی فلزی تا ترموستات‌های الکتریکی و ترموستات دیجیتال که جدیدترین تکنولوژی ترموستات محسوب می شوند.

اما نکات مهم در انتخاب ترموستات :
امروز در بازار و یک جستجوی ساده می توان صدها مدل ترموستات با اشکال گوناگون آنالوگ و دیجیتال را پیدا کرد که هر یک از این ترموستات ها کاربرد خاص خود را دارد که تفاوت اساسی آنها در نوع سنسور دما برای بازه دمایی مورد نظر است و دقت ترموستات که در کارهای مختلف اهمیت خود را بیشتر نشان می دهد.
اغلب ترموستات‌های دیجیتال دارای یک یا دو یا چند سنسور و یک یا چند رله برای کنترل سرمایش و گرمایش مورد نظر هستند. علاوه بر این ممکن است برخی ترموستات‌ها دارای سیستم‌های ارتباطی متفاوت و سیستم هشدار دهنده نیز باشند. بنابراین قبل از اینکه بر اساس مقایسه قیمت اقدام به خرید ترموستات نمایید بهتر است حساسیت و دقت مورد انتظارتان را مشخص نمایید. و کاربرد دقیق ترموستات را بدانید.

بکارگیری انواع سنسور در ترموستات دیجیتال :
ترموستات های گوناگون دیجیتال با شکل ترموستات تابلویی ، ترموستات دیواری ، ترموستات محیطی ، ترموستات صنعتی و... دیده می شوند و در این ترموستات دیجیتالی انواع سنسورها با دقت های مختلف وجود دارد که مهترین نوع سنسورهای مورد استفاده در ترموستات دیجیتال شامل ترموکوپل های تیپ مختلف مانند ترموکوپل تیپ K ، ترمیستور ، سنسور RTD ، و سنسورهای از نوع الکترونیکی با نیمه هادی آی سی مانند DS18B20 را می توان نام برد.

برخی از ترموستات های دیجیتالی را می توانید در اینجا مشاهده نمایید.ضمن اینکه مشاوران فنی تک الکتریک آماده راهنمایی برای انتخاب ترموستات مورد نیاز شما هستند.

 

ورود/ثبت نام
شماره موبایل یا پست الکترونیک خود را وارد کنید
کد یکبار رمز خود را وارد کنید

رمز عبور خود را وارد نمایید
کد یکبار رمز خود را وارد کنید
شماره موبایل یا پست الکترونیک خود را وارد کنید
لطفا کد یکبار رمز ارسال شده به ایمیل یا موبایل خود را وارد کنید
شما قبلا وارد شده اید