فن سانتریفیوژ یک دستگاه مکانیکی برای برای انتقال جریان هوا یا سایر گازها می باشد. اصطلاح دمنده یا بلوئر و فن های لانه سنجابی به علت شباهت ظاهری به صورت مترادف استفاده می شوند.‌ این هواکش ها سرعت و حجم جریان هوا را به وسیله چرخش پروانه یا ایمپلر افزایش می دهند.


کار اصلی فن به جریان درآوردن هوا می باشد، کاربرد فن سانتریفیوژ افزایش میزان جریان هوا می باشد، درحالیکه فن سانتریفیوژ بکوارد یک فشاری را در داخل پروانه ها به وجود می آورد. در ادامه به توضیح تخصصی تر در مورد فن سانتریفیوژ بکوارد خواهیم پرداخت.

اطلاعاتی در مورد فن سانتریفیوژ بکوارد :
فن سانتریفیوژ بکوارد از کارایی بالایی برخوردار است و می تواند بدون استفاده از اسکرول مورد استفاده قرار گیرد.فن سانتریفیوژ بکوارد شامل دو پهلو دو ورودی و پیکربندی ورودی و یکپارچه می باشد. فن سانتریفیوژ بکوارد دارای پروانه های منحنی عقب با تیغه های منحنی عقب دارای مشخصات خاص برای به دست آوردن حداکثر کارایی با حداقل سر و صدای هستند.
 فن سانتریفیوژ یک دستگاه مکانیکی برای برای انتقال جریان هوا یا سایر گازها می باشد. اصطلاح دمنده یا بلوئر (Blower) و فن های لانه سنجابی ( (squirrel fan) به علت شباهت ظاهری به صورت مترادف استفاده می شوند.‌ این هواکش ها سرعت و حجم جریان هوا را به وسیله چرخش پروانه یا ایمپلر (impller ) افزایش می دهند.این پروانه ها متعادل هستند. فن سانتریفیوژ بکوارد برای کاربردهای مختلف مناسب هستند که جابجایی هوا با حجم زیاد مانند تهویه هوا، تهویه عمومی، فشار و غیره، در فرآیندهای تجاری مختلف و سیستم های مختلف صنعتی را انجام می دهند.

فن ها و یا همان هواکش ها نیاز مبرم هر فضای در بسته ای می باشند و استفاده از آن ها امروزه بسیار فراگیر شده است فن ها در صنعت و یا موارد خانگی مورد استفاده قرار می گیرند. یکی از فن هایی که در صنعت بسیار مورد استفاده هستند فن های سانتریفیوژ می باشند. فن های سانتریفیوژ که به فن های گریز از مرکز هم در بازار شناخته می شوند ، به کمک نیروی گریز از مرکز کار می کنند و به وسیله ی این نیرو هوا را از داخل محیط به خارج هدایت می کنند.

فن های سانتریفیوژ دو نوع مختلف دارند :
- فن سانتریفیوژ فوروارد
- فن سانتریفیوژ بکوارد

فن سانتریفیوژ

 

فن سانتریفیوژ بکوارد :
فن سانتریفیوژ بکوارد از انواع فن های مکنده است یعنی هوا را از داخل به خارج می کشد. پره یا پروانه این نوع از فن ها رو به عقب هستند و به همین دلیل است که این فن به نام فن سانتریفیوژ بکوارد شناخته می شود ، زیرا که پره های آن رو به عقب هستند. این ویژگی سبب می‌شود تا در صورت وجود ذرات ریز یا گرد و غبار در هوا آن ها را از محیط خارج کرده و محیط عاری از هر گونه ذرات اضافی باشد.

 

فن سانتریفیوژ

 

تهویه هوا فن سانتریفیوژ :
با توجه به نکاتی که گفته شد فن سانتریفیوژ بکوارد می‌ تواند تهویه هوا را به خوبی انجام دهد و هوا را در مناطقی که دارای گرد و غبار بسیار زیاد هستند ، عاری از هر گونه گرد و غبار و کثیفی کند. هم چنین فن سانتریفیوژ بکوارد باعث می شود که هوا به خوبی در فضای بسته گردش داشته باشد و از محبوس بودن هوا در فضا جلوگیری شود.

به دلیل اندازه بزرگ فن سانتریفیوژ بکوارد بیشتر از آن در موارد صنعتی استفاده می‌ شود اما مواردی هم بوده است که مصارف خانگی از فن سانتریفیوژ بکوارد دیده شده است.

نصب فن سانتریفیوژ بکوارد :
فن سانتریفیوژ بکوارد باید خارج از محیط و فضایی که می خواهید آن را تهیه کنید نصب شود ، پس باید جنس بدنه و پره‌ ها ی آن از متریالی باشد که نسبت به هوا و زنگ زدگی و خوردگی مقاوم باشد. به همین منظور برای ساخت بدنه و پره های فن سانتریفیوژ بکوارد اغلب از استیل ضد زنگ یا فولاد استفاده می شود. این متریال ها هم ضد زنگ و ضد آب بوده و هم چنین باعث می شوند که فن سانتریفیوژ بکوارد استحکام بسیار بالایی داشته باشد و در صورت وارد شدن ضربه های مختلف به فن سانتریفیوژ بکوارد خرابی حاصل نشود.

موتور فن سانتریفیوژ بکوارد :
موتور مورد استفاده در فن سانتریفیوژ بکوارد باید قدرت بالایی داشته باشد زیرا این موتور باید بتواند پره های سنگین فن سانتریفیوژ بکوارد را به خوبی به حرکت درآورده و هوا را نیز به گردش در بیاورد. موتورهای مورد استفاده در فن سانتریفیوژ بکوارد اغلب توان بسیار بالایی دارند و این مسئله باعث می‌ شود تا فن سانتریفیوژ بکوارد بتواند مدت زمان بسیار طولانی بدون خاموشی کار کند و دچار خرابی یا مشکل حادی شود.

فن

صدای فن سانتریفیوژ :
فن سانتریفیوژ بکوارد اغلب کم صدا و یا بی صدا بوده است که این موضوع سبب می شود تا مشتریان با خیال راحت این محصول را برای کارخانه یا حتی موارد صنعتی دیگر مورد نظر خریداری کنند. کم صدا بودن فن سانتریفیوژ بکوارد یک مزیت بسیار مهم برای مشتریان است زیرا این محصول باید ساعات بسیار زیادی در شبانه روز روشن باشد و در صورتی که تولید سرو صدا کند نمی‌توان آن را استفاده کرد و باید فم سانتریفیوژ بکوارد را خاموش کرد که خاموش شدن فن سانتریفیوژ بکوارد در کارخانه ها غیر ممکن می باشد ، چون کارخانه به صورت شبانه روزی کار می کند و تهویه هم به طبع باید به صورت شبانه ‌روزی انجام شود ، پس دقت داشته باشید که در صورت خرید فن سانتریفیوژ بکوارد نوع بی صدا و یا کم صدای آن را خریداری کنید تا بعدا به مشکلات دیگری بر نخورید.


نکات نصب فن سانتریفیوژ بکوارد :
فن سانتریفیوژ بکوارد باید بالاتر از سطح ساختمان قرار بگیرد تا بتواند به راحتی گرد و غبار و هوا را از محیط خارج کرده و چیزی هم از خارج به محیط اضافه نکند پس در نصب آن دقت کافی را داشته باشید تا بتوانید بهترین بازدهی را از فن سانتریفیوژ بکوارد خود دریافت کنید.

 

بنر

ورود/ثبت نام
شماره موبایل یا پست الکترونیک خود را وارد کنید
کد یکبار رمز خود را وارد کنید

رمز عبور خود را وارد نمایید
کد یکبار رمز خود را وارد کنید
شماره موبایل یا پست الکترونیک خود را وارد کنید
لطفا کد یکبار رمز ارسال شده به ایمیل یا موبایل خود را وارد کنید
شما قبلا وارد شده اید