برای استفاده و تنظیم شماره تلفن در حافظه نشت گاز ونوس سری A و سایر موارد نصب و استفاده به ترتیب زیر عمل نمایید


ابتدا خط تلفن را از طریق پریز تلفن به سوکت تلفن دستگاه هشدار دهنده نشت گاز ونوس سری A متصل نمایید و سپس دستگاه را روشن نمایید.پس از روشن نمودن دستگاه و شماره معکوس 180 ثانیه دستگاه آماده بکار می شود.

هشدار دهنده نشت گاز با قابلیت تماس با موبایل

جهت وارد نمودن شماره تلفن:
کلید منو  را بزنید سپس کلید  را بزنید و به ترتیب شماره تلفن یا موبایل را با کلید های چپ و راست و بالا پایین تنظیم نموده و سپس کلید ذخیره  را بزنید.

به همین ترتیب می توانید شماره تلفن های دوم و سوم و چهارم را نیز وارد نمایید.

تنظیم و ثبت آستانه هشدار جدید:
بطور پیش فرض آستانه هشدار این دستگاه روی 200PPM تنظیم شده است ولی می توانید با کلید منو  و سپس زدن کلید و سپس با کمک کلیدهای بالا و پایین و چپ و راست مقدار آنرا تغییر دهید.

نکته : در صورت تغییر عدد آستانه هشدار حساسیت دستگاه نیز تغییر می نماید.
توجه : بر روی نمایشگر عدد روبروی SET مقدار نقطه هشدار است. و عدد روبروی NOW مقدار فعلی گاز می باشد.

تست و عیب یابی دستگاه هشدار دهنده نشت گاز :
کلید منو را بزنید سپس کلید را بزنید و سپس کلید را بزنید. برای قطع تست کلید را بزنید.
با استفاده از این امکان می توانید قسمت های مختلف دستگاه مانند شماره گیری تلفن و راه اندازی خروجی را چک نموده و از سلامت کارکرد آن اطمینان حاصل نمایید.

محل نصب :
در صورتی که در محل مورد نظر از گاز شهری استفاده  مینمائید به علت سبک بودن این گاز و حرکت آن به سمت بالا بهترین مکان جهت نصب در نزدیکی وسایل گرمایشی و 15 سانتی متر پائین تر از سقف محیط میباشد . 

چنان چه از گاز محیط استفاده مینمائید به دلیل سنگین تر از هوا بودن این گاز بهترین مکان جهت نصب 20  الی 30 متر از سطح زمین و در نزدیکی وسیله گرمایشی و کپسول گاز میباشد . 

متاسفانه گاز منوکسید کربن دارای خواص منحصر به فرد میباشد . این گاز در محیط های آزمایشگاهی  اندکی سنگین تر از هوا و گاهی دارای چگالی برابر با هوا میباشد . ضمنا نوع  ماده سوختنی و نوع وسیله گرمایشی نیز در چگالی ( وزن جمعی ) تاثیر بسزایی دارد و لیکن به جهت آنکه این گاز  در محیط های معمول از وسایل گرمایشی متصاعد میگردد . 

با هوای محیط  ترکیب شده به صورت مخلوط منتشر شده  و یا در بالای محیط تجمع میباید . ( در کل جهت گاز منوکسید کربن بهترین محل نصب پائین تر از سقف میباشد .)

به یاد داشته باشید برای استفاده از شیر برقی گاز حتما از شیر های مخصوص استفاده نمائید . شیرهایی که در حالت عادی باز بوده و شروع فعالیت مجدد آن به صورت دستی میباشد .

این دستگاه مجهز به سیستم تغذیه جریان الکتریکی DC  ( باطری ) میباشد . این منبع تغذیه توسط4 عدد باطری قابل شارژ با با ظرفیت 2/1 ولت و 8/1 آمپر راه اندازی میگردد .تا در صورت قطع برق شهری دستگاه توسط باطری آماده به کار میگردد.

در حالت عادی باطری ها به مدت 4 ساعت  دستگاه را روشن نگه میدارد .
باطری ها مجدد پس از وصل برق شهری با 24 ساعت شارژ به حداکثر ظرفیت خود میرسند .
جهت استفاده از حداکثر ظرفیت باطری ها در دستگاه از فنر های استیل ضد زنگ استفاده شده است .
( نصب دستگاه هشدار دهنده نشت گاز جهت هر یک وسایل گاز سوز در  محیط های بسته  ضروری میباشد . )
هشدار : از وارد کردن ضربه به سامانه و قرار دادن در مقابل حرارت  مستقیم و از اسپری کردن حشره کش تمیز کننده و حلال های اشتعال زا نیز به  روی  آن خود داری نمائید . 

عملکرد مناسب سامانه در کنار استفاده از وسایل استاندارد و نصب صحیح آنها میسر میگردد.
دستگاه نباید در آشپزخانه نصب گردد زیرا بدلیل روشن بودن اجاق گاز مونوکسید کربن تولید شده و دستگاه به طور مداوم  آژیر میکشد . 


مشاهده هشدار نشت گاز ونوس سری A

مشاهده هشدار نشت گاز ونوس سری B

ورود/ثبت نام
شماره موبایل یا پست الکترونیک خود را وارد کنید
کد یکبار رمز خود را وارد کنید

رمز عبور خود را وارد نمایید
کد یکبار رمز خود را وارد کنید
شماره موبایل یا پست الکترونیک خود را وارد کنید
لطفا کد یکبار رمز ارسال شده به ایمیل یا موبایل خود را وارد کنید
شما قبلا وارد شده اید