برای استفاده و تنظیم شماره تلفن در حافظه نشت گاز ونوس سری A و سایر موارد نصب و استفاده به ترتیب زیر عمل نمایید

ابتدا خط تلفن را از طریق پریز تلفن به سوکت تلفن دستگاه هشدار دهنده نشت گاز ونوس سری A متصل نمایید و سپس دستگاه را روشن نمایید.پس از روشن نمودن دستگاه و شماره معکوس 180 ثانیه دستگاه آماده بکار می شود.

هشدار دهنده نشت گاز با قابلیت تماس با موبایل

جهت وارد نمودن شماره تلفن:
کلید منو  را بزنید سپس کلید  را بزنید و به ترتیب شماره تلفن یا موبایل را با کلید های چپ و راست و بالا پایین تنظیم نموده و سپس کلید ذخیره  را بزنید.

به همین ترتیب می توانید شماره تلفن های دوم و سوم و چهارم را نیز وارد نمایید.

تنظیم و ثبت آستانه هشدار جدید:
بطور پیش فرض آستانه هشدار این دستگاه روی 200PPM تنظیم شده است ولی می توانید با کلید منو  و سپس زدن کلید و سپس با کمک کلیدهای بالا و پایین و چپ و راست مقدار آنرا تغییر دهید.

نکته : در صورت تغییر عدد آستانه هشدار حساسیت دستگاه نیز تغییر می نماید.
توجه : بر روی نمایشگر عدد روبروی SET مقدار نقطه هشدار است. و عدد روبروی NOW مقدار فعلی گاز می باشد.

تست و عیب یابی دستگاه هشدار دهنده نشت گاز :
کلید منو را بزنید سپس کلید را بزنید و سپس کلید را بزنید. برای قطع تست کلید را بزنید.
با استفاده از این امکان می توانید قسمت های مختلف دستگاه مانند شماره گیری تلفن و راه اندازی خروجی را چک نموده و از سلامت کارکرد آن اطمینان حاصل نمایید.

محل نصب :
در صورتی که در محل مورد نظر از گاز شهری استفاده  مینمائید به علت سبک بودن این گاز و حرکت آن به سمت بالا بهترین مکان جهت نصب در نزدیکی وسایل گرمایشی و 15 سانتی متر پائین تر از سقف محیط میباشد . 

چنان چه از گاز محیط استفاده مینمائید به دلیل سنگین تر از هوا بودن این گاز بهترین مکان جهت نصب 20  الی 30 متر از سطح زمین و در نزدیکی وسیله گرمایشی و کپسول گاز میباشد . 

متاسفانه گاز منوکسید کربن دارای خواص منحصر به فرد میباشد . این گاز در محیط های آزمایشگاهی  اندکی سنگین تر از هوا و گاهی دارای چگالی برابر با هوا میباشد . ضمنا نوع  ماده سوختنی و نوع وسیله گرمایشی نیز در چگالی ( وزن جمعی ) تاثیر بسزایی دارد و لیکن به جهت آنکه این گاز  در محیط های معمول از وسایل گرمایشی متصاعد میگردد . 

با هوای محیط  ترکیب شده به صورت مخلوط منتشر شده  و یا در بالای محیط تجمع میباید . ( در کل جهت گاز منوکسید کربن بهترین محل نصب پائین تر از سقف میباشد .)

به یاد داشته باشید برای استفاده از شیر برقی گاز حتما از شیر های مخصوص استفاده نمائید . شیرهایی که در حالت عادی باز بوده و شروع فعالیت مجدد آن به صورت دستی میباشد .

این دستگاه مجهز به سیستم تغذیه جریان الکتریکی DC  ( باطری ) میباشد . این منبع تغذیه توسط4 عدد باطری قابل شارژ با با ظرفیت 2/1 ولت و 8/1 آمپر راه اندازی میگردد .تا در صورت قطع برق شهری دستگاه توسط باطری آماده به کار میگردد.

در حالت عادی باطری ها به مدت 4 ساعت  دستگاه را روشن نگه میدارد .
باطری ها مجدد پس از وصل برق شهری با 24 ساعت شارژ به حداکثر ظرفیت خود میرسند .
جهت استفاده از حداکثر ظرفیت باطری ها در دستگاه از فنر های استیل ضد زنگ استفاده شده است .
( نصب دستگاه هشدار دهنده نشت گاز جهت هر یک وسایل گاز سوز در  محیط های بسته  ضروری میباشد . )
هشدار : از وارد کردن ضربه به سامانه و قرار دادن در مقابل حرارت  مستقیم و از اسپری کردن حشره کش تمیز کننده و حلال های اشتعال زا نیز به  روی  آن خود داری نمائید . 

عملکرد مناسب سامانه در کنار استفاده از وسایل استاندارد و نصب صحیح آنها میسر میگردد.
دستگاه نباید در آشپزخانه نصب گردد زیرا بدلیل روشن بودن اجاق گاز مونوکسید کربن تولید شده و دستگاه به طور مداوم  آژیر میکشد . 


مشاهده هشدار نشت گاز ونوس سری A

مشاهده هشدار نشت گاز ونوس سری B