فرم خريد محصول
نام کالا قيمت تعداد حذف

کوادکوپتر فانتوم 4 Pro

کوادکوپتر فانتوم 4 Pro
مشخصات و اطلاعات کوادکوپتر فانتوم 4 Pro

قيمت: 0ريال


کوادکوپتر فانتوم 4 Pro

هوشی رویایی با تخیلی بالا فانتوم 4 پرو  DJI Phantom 4 Pro

پس از گذشت زمان تقریبی 9 ماه هم اکنون کمپانی DJI نسخه جدید فانتوم 4 خود را به نام های کوادروتور فانتوم 4 پرو و فانتوم 4 پرو پلاس معرفی کرده است . پس از پروژه موفق فانتوم 4 این بار نوبت نسخه به روز رسانی شده آن ، یعنی کوادروتور فانتوم 4 پرو می باشد ، این کمپانی بنام در تاریخ 15 نوامبر 2016 از این محصول رونمایی کرده است . کمپانی DJI محصول به روز رسانی شده خود را با همان صفت قبلی ، یعنی هوش رویایی و تخیلی بالا معرفی کرده است . اما از نظر ما این هوش رویایی و توانمندی به صورت چشمگیری افزایش یافته است که در ادامه به شرح آن خواهیم پرداخت .

کوادروتور فانتوم 4 پرو از نظر شکل ظاهری تفاوت زیادی با مدل های قبلی خود نداشته و فقط چند سنسور اضافی را بر روی بدنه خود نمایان کرده است ، از نظر شکل ظاهری رادیو کنترل نیز ، رادیو آن همانند رادیو ی فانتوم 4 می باشد .

از آنجایی که بیشتر کاربران از مشخصات مدل قبلی مطلع هستند ابتدا به تفاوت ها و بروزرسانی های محصول جدید می پردازیم ، کوادروتور فانتوم 4 پرو نسبت به مدل قبلی خود دارای امکانات پیش رفته و دقیق تری است که هم اکنون به شرح آن می پردازیم :

سوال اولی که مطرح می شود این است که تفاوت اصلی فانتوم 4 پرو با فانتوم 4 معمولی چیست ؟

در پاسخ به این سوال کمپانی DJI می گوید : نرم افزار کوادروتور فانتوم 4 پرو از نو باز نویسی شده است که این امر موجب بهبود کیفیت پرواز ، افزایش هوش پروازی و دستیابی به فواصل پروازی دور تر در پرنده گردیده است ، همچنین دوربین DJI Phantom 4 Pro قدرت توانمندی ثبت تصاویر با 60 فریم در ثانیه در حالت فیلم برداری 4k  به میزان بیت ریت 100Mbp دست پیدا کرده است ، علاوه بر آن با افزایش کیفیت سنسور از 12.9 به 20 مگاپیکسل می تواند عکس هایی با کیفیت بسیار بالاتر را ثبت نماید . قرار دادن سیستمFlightAutonomy در فانتوم 4 پرو موجب شده است تا با بهبود برد دید بصری از 10 متر به 30 متر و افزودن دو سنسور دیگر در پشت پرنده و قرار دادن 2 سنسور مادون قرمز در اطراف آن از برخورد پرنده از 5 جهت به صورت کامل جلوگیری نماید .

سیستمLightbridge HD در فانتوم 4 پرو بهبود یافته و قادر است تا برد 7 کیلومتر تصاویر را به صورت زنده و HD ارسال نماید ، همچنین کاربران را قادر می سازد تا با سوئیچ کردن بین دو فرکانس 2.4GHz و 5.8GHz بهترین کیفیت و بالاترین برد را دریافت نمایند ، ضمناً در نسخه DJI Phantom 4 Pro Plus شما می توانید به دلخواه از LCD های مخصوص و یکپارچه DJI استفاده نمایید ، تا انتقال اطلاعات به صورت امن تر و دقیق تر انجام شود .

بهبود در توابع ActiveTrack و TapFly به گونه ای بوده است که اپراتور می تواند با توجه به نیاز هایی که در نسخه پیشین نبود ، بهره بهتری از این قابلیت های هوشمند ببرد . و در نهایت آخرین تغییر ، مربوط به باتری فانتوم 4 پرو می باشد که با افزایش ظرفیت 520 میلی آمپری مواجه بوده است و موجب گردیده تا مدت زمان پروازی این پرنده از مرز 30 دقیقه بگذرد و به بالاترین تایم پروازی در بین محصولات این کمپانی دست یابد .


افزایش برد رادیویی Phantom 4 Pro از 5 کیلومتر به 7 کیلومتر : در این محصول از سیستم Lightbridge HD استفاده شده است و دارای دو فرکانس رادیویی 2.4GHz و 5.8GHz می باشد که موجب می شود تا سیستم به صورت خودکار شرایط محیط را بر اساس وجود سیگنال های مختلف و مخل سنجیده و بهترین فرکانس را شناسایی کرده تا بتواند حداکثر برد تصویری 7 کیلومتر را در شرایط FCC و بدون مزاحمت به کاربر ارائه نماید .

قراردادن سنسور اولتراسونیک در جلو و پشت پرنده phantom 4 Pro و تقویت آن از 10 به 30 متر : در کوادروتور فانتوم 4 پرو قابلیت جدیدی اضافه شده تا پرنده بتواند به راحتی موانع جلو ، پشت و اطراف خود را تشخیص داده و از برخورد آن با سایر اجسام جلوگیری کند تا یک پرواز پایدار و امن را به وجود آورد . هنگامی که شما از گزینه بازگشت به خانه اسفاده میکنید دیگر نگرانی ای برای برخورد پرنده با موانع احتمالی در طول مسیر بازگشت به خانه نخواهید داشت .

همچنین با قرار دادن سیستم FlightAutonomy و مجهز کردن پرنده به 2 سنسور مادون قرمز در اطراف آن با زوایه افقی 70 درجه و زاویه عمودی 20 درجه پرنده را قادر می سازد تا یک شمای 360 از محیط اطراف برای خود ترسیم نماید تا بتواند به راحتی در طبیعت به حرکت بپردازد .

نرم افزار و فریم ورک پرنده فانتوم 4 از نو باز نویسی شده است تا بتواند پرواز هوشمندانه تری را با توجه به سنسور های جدید از خود ارائه نماید .

قابلیت جدید و فوق العاده کوادروتور فانتوم 4 پرو سیستم ActiveTrack می باشد که قابلیت خلاقانه ای برای این پرنده هوشمند است ، با این سیستم کافیست شما سوژه خود را بر روی تبلت و یا موبایل خود لمس نمایید تا پرنده به تعقیب سوژه مورد نظر شما بپردازد ! این سیستم کار تصویربرداری را  بسیار آسان نموده است تا با انتخاب سوژه حتی در مکان های شلوغ و پر تردد به راحتی به فیلم برداری از سوژه خود بپردازید . لازم به ذکر است که این قابلیت در فانتوم 4 پرو بهبود یافته و قابلیت دنبال کردن سوژه را علاوه بر جلو و عقب ، از بغل نیز فراهم کرده است ، این پرنده خوش پرواز قابلیت تشخیص موانع در حالت Active Track را نیز دارا است تا در هنگام دنبال کردن سوژه با حفظ ارتفاع از عدم بر خورد با موانع جلوگیری نماید .

قابلیت شگفت انگیز دیگر DJI Phantom 4 PRO سیستم TAPFLY است ، کافیست تا شما مسیری را که تمایل دارید پرنده به سوی آن حرکت کند با انگشت خود بر روی موبایل و یا تبلت لمس نمایید تا فانتوم 4 پرو به راحتی و با امنیت هرچه تمام تر به سوی آن محل حرکت کند تا شما بتوانید با دقت هرچه بیشتر به تصویربرداری بپردازید .

کوادروتور فانتوم 4 مجهز به سیستم شناسایی سطح مقطع می باشد ، در صورتی که پرنده حرکت افقی داشته باشد و سطح مقطع آن به طور ناگهانی تغییر کند پرنده ارتفاع لازم را برای پرواز تشخیص خواهد داد .

علاوه بر تمام قابلیت های گفته شده فانتوم 4 امکانات هوشمند بسیاری نظیر سیستم Way point ( تعریف نقاط در نقشه و پرواز بر روی آن نقاط )، سیستم Follow me ( دنبال کردن اپراتور بر اساس GPS گوشی موبایل و یا تبلت ) ، سیستم Point of Instance ( دور زدن به صورت دایره وار حول یک سوژه ) ، سیستم Cours Lock ( حالت پرواز بدون سر ) ، حالت Home Lock و کلی امکانات دیگر همانند مدل پیشین خود  ( فانتوم 3 ) را دارا می باشد که این پرنده را در نوع خود بی نظیر کرده است .

از دیگر امکاناتی که بر روی این پرنده افزوده شده است سیستم Gesture Mode و Draw می باشد ، با استفاده از قابلیت Gesture Mode شما می توانید تنها با گرفتن یک ژست ، از خودتان سلفی هوایی بگیرید و با استفاده از سیستم Draw تنها با کشیدن مسیر پروازی بر روی تصویر ، پرنده را در آن مسیر مشخص شده به حرکت درآورید .

تقویت سیستم اولتراسونیک در محیط بسته : کمپانی DJI در پرنده Phantom 4 Pro سنسور های اولتراسونیک قرارگرفته در پرنده فانتوم خود را ، مجددا طراحی نموده تا دقت آن ها را  بهبود ببخشد به گونه ای که این پرنده می تواند با ثبات و پایداری بسیار بالاتری نسبت به مدل قبلی خود در محیط ها مسقف بدون GPS  پرواز نماید .

افزودن مود SPORT بر روی رادیو کنترل پرنده موجب میگردد تا کاربران با قرار دادن پرنده بر روی این مود بتوانند به سرعتی بالغ بر 72 کیلومتر بر ساعت دسترسی یابند که لذت پرواز را چندین برابر خواهد نمود .

30 دقیقه مداومت پروازی با باتری 5870 میلی آمپری و توان 89.2 وات ساعت انرژی در فانتوم 4 پرو موجب گردیده تا تغییرات چشمگیری در باتری پرنده به وجود آید و سایز آن کمی بزرگ تر شده و وزن آن به 468 گرم تغییر پیدا کند . این کار باعث گردیده تا پرنده بتواند از مرز 28 دقیقه و به بیش 30 دقیقه پرواز مداوم دست یابد . ریموت کنترل فانتوم 4 نیز مجهز به یک باتری با ظرفیت 6000 میلی آمپری شده است .

تقویت GPS و GLONASS در پرنده فانتوم 4 پرو : این تقویت به گونه ای بوده است که بجای اتصال به 16 GPS این بار به 24 GPS متصل می شود که باعث گردیده  دقت پروازی پرنده 2 چندان گردد .

پرنده فانتوم 4 از نظر پروازی نسبت به مدل پیشین خود بسیار سریع تر شده که به شرح زیر است :
A : سرعت پیمایش افقی : 20 متر بر ثانیه
B : سرعت پیمایش عمودی اوج گیری : 6 متر بر ثانیه
C : سرعت پیمایش عمودی کاهش ارتفاع : 444 متر بر ثانیه

    تغییرات در بدنه و بهبود سیستم ایرودینامیک فانتوم 4 موجب گردیده تا این پرنده بتواند حداکثر تا سرعت باد 40 کیلومتر پایداری خود را حفظ نماید که بسیار جای تامل دارد .
    تغییر در نوع بست ملخ ها به گونه ای شده است که با یک فشار کوچک و پیچاندن ، ملخ ها در جای خود قفل شده و امنیت پروازی بیشتری را برای شما به ارمغان خواهد آورد .

فانتوم 4 مجهز به به دو پردازنده (IMU) کاملا مستقل و جداگانه است که با مقایسه پارامتر های دریافتی از 2 مغز پردازنده پروازی خود ، آنها را با یکدیگر مقایسه نموده تا تمامی خطا های احتمالی را که ممکن است در پرواز به وجود آید را کاملا حذف نماید .

قرار دادن قطب نمای دوگانه یا BUILT-IN REDUNDANCIES : کوادروتور فانتوم 4 مجهز به قطب نمای دوگانه گردیده است تا خطا هایی را که در مدل قبلی خود داشته است به طور کامل حذف نماید . با این سیستم پرنده با چک کردن مداوم هر 2 قطب نما و مقایسه پارامتر های آن ها با یکدیگر از خطاهای احتمالی جلوگیری کامل می کند .

سیستم ثبت دقیق اطلاعات پروازی که با استفاده از نرم افزار DJI GO صورت می گیرد به گونه ای است که تمامی اطلاعات پروازی اعم از سرعت ، مسافت ، نقاط جغرافیایی و … را در خود ثبت می کند .

باتری هوشمند این پرنده به گونه ای طراحی شده است که با وصل شدن به برنامه DJI GO میزان شارژ واقعی باقی مانده را نمایش می دهد تا در صورت اتمام باتری خلبان خودکار به صورت اتوماتیک وارد مدار شده و پرواز را برای شما ایمن سازد تا پرنده به صورت خودکار به محل تیکاف خود بازگردد .
    پشتیبانی از SDK در کوادروتور فانتوم 4 باعث شده است تا برنامه نویسان بتوانند آن را گسترش دهند و قابلیت های بسزایی را در پرنده فعال نمایند .

تقویت دوربین کوادروتور فانتوم 4 پرو به یک دوربین فول فریم : دوربین این پرنده حرفه ای را می توان با بهترین دوربین های بازار نیز مقایسه نمود ، شارپنس و کنتراست بالای دوربین فانتوم 4 پرو بلا شک شما را شگفت زده خواهد کرد . دوربین این پرنده به یک دوربین Full Fraem با زاویه دید 84 درجه و قابلیت فیلم برداری 4k با سرعت 60 فریم بر ثانیه و فیلم برداری Full HD با سرعت 120 فریم بر ثانیه جایی برای حرف باقی نمی گذارد . دوربین فانتوم 4 پرو مجهز به یک سنسور 20 مگاپیکسلی با ابعاد 1 اینچی است !  این لنز به کار رفته در  پرنده زاویه دید 84 درجه و f/2.8 – f/1.1 را به شما خواهد داد .

همچنین این دوربین به یک سنسور مکانیکی مجهز گردیده تا در هنگام عکاسی از اجسام متحرک تصاویر را با وضوحی بالاتر و بدون کشیدگی و ژله ای شدن برای شما ثبت و ضبط نماید .

این بار نیز با استفاده از همان برنامه همیشگی DJI GO قادر خواهید بود تا تصاویر خود را در لحظه ویرایش نموده و در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید .

کاربران کوادروتور فانتوم 4 پرو قادر به کنترل دستی ISO در محدوده  100 تا 6400 برای ویدئو و 100 تا 12800 برای تصاویر هستند . حداکثر سایز تصویری که در فانتوم 4 پرو قادر به ثبت آن هستید 3648×5472 پیکسل است ، کوادروتور فانتوم 4 پرو امکان تصویر برای TimeLaps ، HDR ، Brust Shooting را نیز داراست . حداکثر بیتریت ویدئو فانتوم 4 پرو 100 مگابایت بر ثانیه است که برای دوربینی با این ابعاد بسیار شگفت انگیز است . یکی دیگر از قابلیت هایی که به این دوربین اضافه شده است عکاسی با فرمت (DNG (RAW است که باعث می شود تا عکس هایی فوقق العاده با کیفیت را به شما بدهد .

علاوه بر تمام نکات گفته شده این محصول دارای 2 نوع رکورد کدینگ تصویر H.265 و H.264 می باشد لذا همانطور که می دانید در کدینگ H.265 تصاویر با امنیت 50% بالاتری نسبت به H.264 ذخیره می گردد ، همچنین این تصاویر دارای وضوح و کیفیت بالاتری نیز می باشد .

گیمبال این پرنده همانند نسل های قبلی خود 3 محوره بوده و کاربران می توانند از +30 درجه تا -90 درجه را در محور Pitch کنترل نمایند . البته باید این نکته را خاطر نشان شد که گیمبال فانتوم 4 پرو طراحی مجدد گردیده تا به صورت یک پارچه بر روی این پرنده محبوب متصل گردد تا بتواند هرچه بهتر و دقیق تر از لرزش ها و تکان ها جلوگیری نماید .

کیفیت عکس برداری DJI Phantom 4 Pro به شرح زیر می باشد :

Aspect Ratio 3:2 : 5472 × 3648
Aspect Ratio 4:3 : 4864 × 3648
Aspect Ratio 16:9 : 5472 × 3078

کیفیت فیلم برداری DJI Phantom 4 Pro به شرح زیر می باشد :

・4096 × 2160 (4096 × 2160 24/25/30/48/50p)
・3840 × 2160 (3840 × 2160 24/25/30/48/50/60p)
・2720 × 1530 (2720 × 1530 24/25/30/48/50/60p)
・1920 × 1080 (1920 × 1080 24/25/30/48/50/60/120p)
・1280 × 720 (1280 × 720 24/25/30/48/50/60/120ppp)

مشخصات فنی:
مشخصات فنیتوضیحات
نام محصولDJI Phantom 4 Pro
وزن محصول با باتری1388 گرم
حداکثر سرعت72 کیلومتر برساعت
نوع باتری پرنده4 سل 5870 میلی آمپر ، 89.2 وات ساعت
مدت زمان پروازبیش از 30 دقیقه
مدت زمان شارژحدود 1 ساعت
برد افقی پروازی7 کیلومتر FCC و 3.5 کیلومتر CE
برد عمودی پروازی500 متر از سطح مقطع پروازی
نوع دوربینEffective pixels :20 M ، 1 CMOS ، FOV 84° 24 mm
نوع گیمبالسه محوره (pitch, roll, yaw)
خروجی تصویروایرلس | با قابلیت نصب ماژول HDMI
فرمت فیلم برداریMOV و MP4
فرمت کدینگAVC/H.264 | HEVC/H.265
فرمت عکاسیJPEG و DNG
استقامت در بادحداکثر 40 کیلومتر بر ساعت
سنسور هاGLONASS ، GPS ، IMU ، COMPASS ، BAROMETER ، ULTRASONIC و …
مود های پروازیWay Poin ، Follow me ، Point Of Instance ، Cours Lock ، Home Lock ، Active Track ، TAPFLY ، Draw ، Gesture Mode
رنج ISO12800 – 100 (video) 100 – 6400 | (photo)
حداکثر سایز عکس3:2Aspect Ratio: 5472 × 3648 4:3Aspect Ratio: 4864 × 3648 16:9Aspect Ratio: 5472 × 3078
کیفیت فیلم برداریC4K:4096×2160 24/25/30p @100Mbps | 4K:3840×2160 24/25/30p @100Mbps | 2.7K:2720×1530 24/25/30p @65Mbps | 2720×1530 48/50/60p @80Mbps | FHD:1920×1080 24/25/30p @50Mbps | 1920×1080 48/50/60p @65Mbps | 1920×1080 120p @100Mbps | HD: 1280×720 24/25/30p @25Mbps | 1280×720 48/50/60p @35Mbps | 1280×720 120p @60Mbps
حداکثر بیت ریت100
حداکثر ساپورت رم128 گیگ کلاس 10
سنسور عدم برخورد با موانع از جلودارد
سنسور عدم برخورد با موانع از پشتدارد
سنسور عدم برخورد با موانع از اطرافدارد
سیستم حفظ ارتفاع از سطح مقطعدارد
مانیتورندارد

 
کوادکوپتر فانتوم 4 Pro

Share تاريخ: 1397/06/25 مشاهده : 1192
کلمات کلیدی : , , , ,

جديدترين محصولات

پيشنهاد محصولات مشابه

کوادکوپتر فانتوم 4 Pro
کوادکوپتر فانتوم 4 Pro
کوادکوپتر سایما Syma X54HW
کوادکوپتر سایما Syma X54HW
پیگیری سفارش محصول

کد سفارش را وارد نمایید


تبليغات

logo-samandehi

نماد اعتماد